Červenec 2007

Sum 41

27. července 2007 v 12:00 | Slis |  Hudba
Skupina byla založena v Ajaxu, na před- městí Toronta v létě roku 1996. Prvními zakládajícími členy byli kytarista a zpěvák Deryck Whibley a bubeník Steve Jocz. Ještě téhož roku se ke kapele přidali kytarista Dave Baksh a baskytarista Mark Spicoluk. Ten se však v roce 1999 rozhodl přejít do kapely kanadské rockerky Avril Lavigne a nahradil ho Jay McCaslin (Cone). Toto složení mají Sum 41 i v souča- snosti. Všichni se znali už z místní střední školy, kde předtím působili v soupeřících kapelách. Měsíc po Conově příchodu se Sum 41 naskytla velká příležitost, kdy s nimi nahrávací společ- nost Island Records podepsala smlouvu.
Své první album vydávají v červnu roku 2000 pod názvem Half Hour Of Power. Název je velmi výstižný, celé album totiž trvá asi jen půl hodiny. Kapela jej sice považují za demo, ale už tam se objevují první hity jako Summer, What I Believe či první singl Makes No Diference.
Výkon, který na albu předvedli, jim otevřel cestu ke koncertování se skupinami jako Blink 182, The Offspring či Face To Face. K jejich popularitě ještě více přispělo pozvání na The Warped Tour, kde se znovu setkali s kapelami, jež tehdy ovládali svět punk rocku. V té době ještě velmi nevybouřená kapela natáčí vlastní videa plná všelijakých výstřelků. Tyto nahrávky vydávají později jako součást DVD Introduction To Destruction.
Druhé album, All Killer No Filler, vydávají v květnu roku 2001 opět u Island Records. Na desce je znát ohromný vývoj kapely, ať už ve zpěvu či v metalových prvcích, které se zde objevují. Pilotní singl Fat Lip i celé (později platinové) album má velký úspěch a Sum 41 se ve světových hitparádách umisťují na prvních místech (ČR - Zlatá Medůza - 11. místo). Vstoupili i do TRL charts, což je americká show na MTV. Sum 41 začali na 10. místě, až se postupně 16. června 2001 vyšplhali na 1. příčku. Vyjíždějí na turné Blink 182, kterým dělají předkapelu a později se vydávají i na vlastní turné. Přišli další videoklipy (Fat Lip, Motivation, In Too Deep, Pain for Pleasure), další úspěchy a MTV začíná zaznamenávat jejich činnost. Jejich existence neunikne ani mnoha filmovým tvůrcům a tak se hudba Sum 41 začala prosazovat i na plátně či v televizi (podrobnější informace naleznete v sekci "alba - soundtracky"). Jedním z nich byl i nový singl What We're All About, který se stává součástí soundtracku k filmu Spiderman. Píseň, která se již objevila v trochu jiné (řekněme i slabší) verzi na albu Half Hour Of Power, se dočkala i spidermanovského videoklipu. V něm se mimo Sum 41 a comicsového hrdiny objevil i kytarista ze Slayer, Kerry King, se svým zběsilým sólem.
Kapele, dospívající nejen umělecky, ale i duševně, vychází v listopadu 2002 album Does This Look Infected?. K nové desce se vyjádřil zpěvák Deryck Whibley takto: "Myslím, že jsem se při tvorbě téhle desky moc díval na CNN. A taky se mi zdá, že stárnu. Když jsi mladý, omlouvá to tvoji stupiditu, ale jak vyrosteš, je dobré vědět o všem, co se děje." První singl Still Waiting je politickým protestem a jeho originální videoklip byl neměl uniknout žádnénu z fanoušků (naleznete jej v sekci "video"). "Vždycky jsme měli rádi míchání stylů," řekl Whibley. "Udělali jsme to na Fat Lip a na dalších našich starších skladbách, kde jsme to zkoušeli s kombinací hip-hopu a punk rocku. Teď chceme udělat metal a melodický rock." Píseň a zároveň další singl The Hell Song je o jednom z blízkých přátel kapely, jež zjistil, že je nakažen virem HIV. Posledním singlem z alba je píseň Over My Head (Better Off Dead). K oběma posledně zmíněným singlům byl natočen i videoklip. Kapela se vydává na další turné, z kterého vychází druhé DVD Sake Bombs And Happy Endings, Live In Tokyo a po jeho skončení se připravuje na natáčení další desky.
V roce 2003 se Sum 41 podílejí na kompilaci Rock Against Bush písní Moron a "vypomáhají" Iggy Popovi s písní Little Know it All, vydaném na albu Skull Ring.
Dalším velmi důležitým mezníkem v historii Sum 41 byla návštěva třetí největší země Afriky, Demokratické re- publiky Kongo, ve společnosti nadace "War Child Canada" v rámci natáčení dokumentu, který má mimo jiné hovo- řit o potlačování lidských práv, stavu uprchlických táborů, úloze dětských armád apod. V červnu 2004, když v zemi vypukla občanská válka, se členové Sum 41 a mnozí další (nejmé- ně 40) civilisté ocitli v přímém ohrožení života.
Z hotelu, na který se střílelo, jim s evakuací pomohl kanadský voják OSN Chuck Pelletier, po kterém kapela poté pojmenovala svoji desku. Během 10tidenního pobytu se Sum 41 setkali s bývalými dětskými vojáky, oběťmi sexuálního násilí, představiteli OSN a s mnoha obyvateli Konga postiženými válkou. "Do Konga jsme jeli, abychom lidem ukázali, jaká válka je, jak velká tragédie to je pro obyčejné lidi... Musíme se přestat chovat válečnicky," říká bubeník Steve Jocz. "Být na tomto místě, slyšet jak okolo nás létají kulky, slyšet minometnou palbu, vidět všechny ty zraněné, to všechno nás vede k tomu, že musíme dělat víc, abychom pomohli zamezit dalším válkám a ochránit nevinné lidi," přidává k tomu frontman Deryck Whibley. "Válka v Kongu je jedna z největších humanitárních katastrof," říká prezident nadace War Child Canada Hoskins, který rovněž produkoval DVD. "Sum 41 tam jeli, aby vzbudili pozornost veřejnosti na tuto oblast a aby podpořili lidi v Kongu... A sami se přitom dostali do křížové palby. Tohle není dokument o rockové skupině z Kanady, která prchá před kulkami. Je to příběh války, ve které zemřou více než tři miliony lidí. Je to taky příběh o tom, co my, jako lidstvo, i Kanaďané, musíme udělat, abychom těmto nesmyslným tragédiím zamezili,"
Jak již bylo zmíněno, album Chuck bylo pojmenováno po zachránci Chucku Pelletierovi. Kongo bylo inspirací nejen k názvu, ale i k prvnímu singlu nové desky. Píseň We're All To Blame byla do světa vypuštěna už v srpnu 2004. Celého alba se pak fanoušci dočkali v říjnu téhož roku. Pak následovaly další singly Pieces a Some Say, včetně jejich videoklipů. Album je opět jiné než ta předchozí. Je na jednu stranu hodně tvrdé a na druhou se tam najdou téměř popové písně.
V roce 2005 přispěli Sum 41 k albu "Killer Queen: A Tribute To Queen" stejnojmennou písní. Deryckův hlas zde poznáte v trošku netypické podobě. Velice zajímavý sound má i jakási singl deska "Rolling Stone Original" pro tento hudební magazín. (Poslechnout si ji můžete v sekci "videa".) Novou zkušeností pro Sum 41 byla malá role ve filmu Dirty Love, kde hráli sami sebe.
Po skončení turné, v prosinci 2005, vydávají Sum 41 v Japonsku live album s 21 písněmi Happy Live Surprise včetně bonusového DVD z koncertu. Prakticky totožné album, avšak bez DVD, je vydáno v březnu 2006 pod názvem Go Chuck Yourself.
Sum 41 vydávají prohlášení, že se připravují na natáčení nové desky, a proto pro rok 2006 omezí svá vystoupení na minimum (naplánovaná je poze tradiční účast na Van's Warped Tour '06). Květen 2006 je však pro fanoušky šok. Po devíti letech působení v Sum 41 oznámil charismatický kytarista Dave "Brownsound" Baksh odchod z kapely. Důvodem byl hlavně rozdílný pohled na další tvorbu kapely. Srdce ho táhlo spíše k metalu, kde by mohl své uměním více uplatnit. Zároveň dodal, že rozchod byl naprosto přátelský. Svůj budoucí hudební život se rozhodl spojit s novou kapelou - Brown Brigade, kterou se svým bratrancem založil.
Deryck se vyjádřil, že Sum 41 nepočítají s nahrazením Dava v kapele, pouze při živých vystoupeních se objeví po jejich boku jiný kytarista, ten však nebude na žádných oficiálních fotkách, videích a nebude mít vliv na tvorbu kapely.
V době koncertního pauzírování Sum 41 (z důvodu nahrávání nové desky) se Cone rozhodl pro založení vedlejší projektu s jeho kamarádem z kapel H2O, Julliet a The Licks Toddem Morsem - "The Operation". Jejich CD by mělo vyjít na podzim tohoto roku. Tato Conova tvorba nemá žádný vliv na chod Sum 41.
Další velká změna proběhla v osobním životě Derycka. Po více než roce zasnoubení (červen 2005) se oženil s kanadskou rockerkou Avril Lavigne. Stalo se tak 15. července 140 km severozápadně od Los Angeles v kalifornském Montecito. Necírkevního obřadu se zúčastnilo 110 hostů. Mnohem více informací se dočtete zde.
Nové studiové album by mělo být vydáno zřejmě v polovině roku 2007. Jak členové kapely napovídají, mělo by se vrátit k více punk-rockovému stylu, typickému třeba pro jejich "All Killer No Filler".
Zdroj: http://www.sum41.xf.cz/kapela.html


Simple plan - foto

26. července 2007 v 22:49 | Slis |  Obrázky
Neim proč ale ted se mi nějak začali líbit :-) Luxus...

Emo smajlíci

26. července 2007 v 21:44 | Slis |  Obrázky
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us

Lebky

26. července 2007 v 21:44 | Slis |  Obrázky

Zamilované

26. července 2007 v 21:43 | Slis |  Obrázky

Animace - FOB

26. července 2007 v 15:38 | Slis |  Animačky

:D

26. července 2007 v 15:37 | Slis |  Obrázky
To se mě líbí

tak to si prectete a zamysli se nad sebou

26. července 2007 v 15:34 | Slis |  Všechno možný....
Vadí ti něco? Máš nějaký problém?

Simple plan

26. července 2007 v 10:16 | Slis |  Hudba
Členové skupiny se spolu znají (až na Davida,kterého potkali později) spoustu let. A jak skupina Simple Plan Vznikla? Chodili spolu na střední školu. Tehdy měl Pierre a Chuck svou kapelu Reset se kterou se jim podařilo vydat desku. Chuck v ní vydržel asi tři roky, poté dal přednost škole, nicméně s muzikou koketovat nepřestal. Časem se dal dohromady s Jeffem a rozjeli nový projekt. Jenomže jim chyběl kytarista a zpěvák . Naštěstí byl Sebastien volný a bydlel nejblíž, a tak se rozhodli pro něj.V té době Pierre nebyl ve skupině reset spokojený a rozhodl se že z ní odejde.

Ale kam? No přece ke klukům do nové vznikající partičky! V Reset uprchlíka chvíli zastupoval David, ale i ten nakonec zběhnul. Sestava - Pierre,Chuck,Jeff,David a Sebastien byla kompletní ale chybělo jim jméno.To jim dalo sice zabrat ale i o jeho vzniku vyprávějí novinářům zábavnou historku. Už na střední měli plan že nechtejí skončit jako šedé myši někde v kanceláři nebo dělat něco co je nebaví. Naopak - toužili se skupinou jezdit po světě, koncertovat , získávat nové přátele. Byl to jednoduchý plán. A když se do puntíku splnil nebylo co řešit - pojmenovali se Simple Plan.

Simple Plan

Bushido - klipy 2

26. července 2007 v 10:04 | Slis |  Videoklipy
Aby se někdo ehm....Tak sem dám ten zbytek
Eure Kinder
Gheddo - neim jestli je to ono :D
Vo der Skyline zum Bordstein zurück - a tento nemožu najít :D
Smůla

Starý fotky

26. července 2007 v 9:46 | Slis |  Naše třída
Já jen že ty fotky sou fak celkem starý :D Fotili se někdy koncem října 06
Kumřovo tričko

Bushido - klipy

26. července 2007 v 9:15 | Slis |  Videoklipy
Janine
Vendetta
Sonnenbank Flavour

Sepultura-fotky

25. července 2007 v 12:36 | Šmudla |  Hudba

Bushido

25. července 2007 v 10:30 | Slis |  Hudba
Bushido je německý rapper z Berlína, vlastním jménem Anis Mohammed Yussuf Ferchichi. Narodil se 28. září 1987. Známý je také pod pseudonymem " Sonny black ".
Svojí hudbu dělá dobře, dělá ji celým srdcem a texty píše podle toho, jak to cítí. Nikdo mu do ničeho nesmí mluvit a to je taky dobře… Jeho styl hudby se tzv. nazývá Gangstarap. Za dobu, co dělá hudbu už stihnul vydat hodně alb, některá jsou tajná a nezveřejněná, ale ty ostatní znají asi všichni Němci, kteří se aspoň trochu zajímají o rap. A hlavní je, že Bushido se začíná dostávat i za hranice Německa. V roce 2003 vydal album s názvem King of King Z. Toto album bylo sice úspěšné, ale Bushido měl zatím jen několik set fanoušků. V půlce roku 2004 zremixoval a potom ještě dal do rapu písničku Amerika od Rammstein. Tímhle se konečně dostal do povědomí více lidí a na jeho koncerty se začínalo prodávat stále více lístků. Na konci roku 2004 vydal svoje další album s názvem Electro Ghetto. Tohle album dobylo všechny příčky Německých hitparád, všichni teenageři chtěli být jako Bushido, všichni začali nosit oblečení s jeho logem a nikdo neposlouchal nic jiného než Bushid-a. Poslední a teda zatím nejnovější písnička je Nemesis, kterou najdete na stejnojmenném albu.
Alba:
1999: Demotape (nezveřejněno)
2001: King of KingZ
2002: Carlo, Cokxxx, Nutten, als Sonny Black mit Fler aka Frank White
2003: King Of KingZ [Digital Remastered Version])
2003: Demotape 1999 (Pouze limitovaná edice, která měla jen 300 kusů)
2003: Vom Bordstein bis zur Skyline
2004: King of KingZ 2004 Edition
2004: Electro Ghetto
2005: Carlo Cokxxx Nutten 2, als Sonny Black mit Saad
2005: King of KingZ & Demotape - extended version
2005: Staatsfeind Nr. 1
2005: Electro Ghetto (Limitovaná edice)
2005: Electro Ghetto
2006: Ersguterjunge Sampler (Vol.1) "Nemesis"

BFMV - klipy

25. července 2007 v 9:48 | Slis |  Videoklipy
Tears Don´t Fall
All These Things I Hate
Suffocating Under Words Of Sorrow
Tá první písnička se mě libí nejvíc =)

Fotky BFMV

25. července 2007 v 9:23 | Slis |  Obrázky

Diskografie BFMV

25. července 2007 v 9:13 | Slis |  Hudba
THE POISON (RE-ISSUE)

Extra songs:
7 days
My Fist, Your Mouth, Her Scars
Spit you out (live at Brixton)
All These Things I Hate (revolve around me) (live ar brixton)

+ extra dvd with:
Hand of blood (video)
4 words (to choke upon) (video)
Suffocating Under Words of Sorrow (video)
4 words to choke upon (live at club quattro, shibuya, tokyo)
Suffocating Under Words of Sorrow. (live at club quattro, shibuya, tokyo)
Cries in vain ( (live at club quattro, shibuya, tokyo)

TEARS DON'T FALL CD1
1. Tears don't fall
2. Domination (Pantera cover)

TEARS DON'T FALL CD2
1. Tears don't fall
2. 4 words (to choke upon)- Live from Brixton Academy
3. Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do) - Live from Brixton Academy

TEARS DON'T FALL 7''
1. Tears don't fall
2. Welcome Home (Sanitarium) - Metallica cover

ALL THESE THINGS I HATE (REVOLVE AROUND ME) CD1
1. All these things i hate (revolve around me)
2. Seven days

ALL THESE THINGS I HATE (REVOLVE AROUND ME) CD2
1. All these things i hate (revolve around me)
2. My fist your mouth her scars

ALL THESE THINGS I HATE (REVOLVE AROUND ME) 7''
1. All these things i hate (revolve around me)
2. Ecthed design

THE POISON
ENHANCED CD
1. Intro
2. Her Voice Resides
3. 4 Words
4. Tears Don't Fall
5. Suffocating Under The Words Of Sorrow (What Can I Do)
6. Hit The Floor
7. All These Things I Hate (Revolve Around Me)
8. Room 409
9. The Poison
10. 10 Years Today
11. Cries In Vain
12. Spit You Out
13. The End


SUFFOCATING UNDER THE WORDS OF SORROW (WHAT CAN I DO)
CD SINGLE
1. Suffocating Under Words of Sorrow (What can I do)
2. Spit you out (live at Cardiff Barfly 17/2/05)


SUFFOCATING UNDER THE WORDS OF SORROW (WHAT CAN I DO) GREEN 7''
1. Suffocating Under Words of Sorrow (What can I do)
2. Room 409 (live at Cardiff Barfly 17/2/05)


SUFFOCATING UNDER THE WORDS OF SORROW (WHAT CAN I DO) BLUE 7''
1. Suffocating Under Words of Sorrow (What can I do)


MINI ALBUM
1. Hand Of Blood
2. Cries in Vain
3. Curses
4. No Control
5. Just another Star

FOUR WORDS (TO CHOKE UPON)
7" SINGLE
The vinyl 7" has "Four Words (To Choke Upon)" on the A-side, and an etching of smoking guns on the B-side. Limited to 1000 copies


FOUR WORDS (TO CHOKE UPON)
CD SINGLE
2 track CD single with extended and alternate mix of the track 'Curses' (originally featured on the debut mini album).

Bullet for my valentine

25. července 2007 v 9:12 | Slis |  Hudba
BULLET FOR MY VALENTINE
BFMV vznikli v roce1998 v Waleském Bridgendu ve Velké Británii. Nejdříve hráli jen předělávky od Metallicy a Nirvany a to pod jménem Jeff Killed John.
RANNÉ DNY
Spočátku bojovali o úspěch, ten se však dostavil, až si jich všimli jiné Waleské kapely Lostpropeths a Funeral for A Friend. Ti si jich všimli a ehjhle, dostavil se úspěch.
když přišlo na nahrávání Dema , věci nešli tak úplně po másle. Skupinu opustil bassák Nich Cradle. A to den před nahráváním dvou nahrávek. Skupina neměla bassáka a nahrávání dema šlo do háje. I když kapele hrozila nepříliš růžová budoucnost, dokázali se zvetit a našli si nového bassistu Jasona Jamese. Poté si změnili jméno na Bullet for my Valentine. Matthews psal pro skupinu nové, temné texty. Nedlouho potom kapela podepsala obchodní smlouvu se Sony Records a to v říjnu 2004
CESTA KE SLÁVĚ
Jejich prvních 5 songů vyšly pod názvem Hand of blood, 15. Listopadu 2004.
28. března 2005 skupina vydala 4 Words ( To Choke Upon). Vydání bylo omezeno na 1000 kopií.
Jejich debutové album Poison byl v Británii vydán 3. října 2005. První singl z Poison suffocating Under Of Sorrow (What Can i Do) vyšel v září 2005. Truskill Record ( label kapely) vydal Poison v USA, 14. února 2006
Vyhráli cenu Kerrang za nejlepšího '' Britského přistěhovalce'' . A opatřili jim tour po Spojeném království (UK).
Píseň 4 Works je použita v NHL a Madden NFL 06 Sports a Hand of Blood zazněla ve hrách Need for Speed: Most Wanted a Burnout Revenge.
Kapela v poslední době filmuje v Brixton Academy materiál pro své DVD. Hráli v Download Festivalu v Dinington Park vedle obrovských a populárních kapel jako Matallica, Guns N'Roses a Tool.

Fotky Dogy-Gábi

24. července 2007 v 11:14 | Šmudliii |  Všechno možný....
Tohle je Argentyská doga!!!
Obrazek
Německá doga
A tahle tá poslednáí doga toe Tinetská doga!!Táhle pslední moc pěkná!